Vrancea: Trei bărbaţi cercetaţi în cazul omorului de la Slobozia Ciorăşti au fost reţinuţi (surse)

Vrancea: Trei bărbaţi cercetaţi în cazul omorului de la Slobozia Ciorăşti au fost reţinuţi (surse)

Trei bărbaţi din Vrancea şi Bacău, bănuiţi de uciderea omului de afaceri de la Slobozia Ciorăşti, au fost reţinuţi de procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Vrancea şi vor fi prezentaţi instanţei cu propunere de arestare preventivă, potrivit unor surse judiciare.

Este vorba de trei bărbaţi cu vârste cuprinse între 28 şi 47 de ani, care au fost identificaţi în cursul zilei de luni, la Vama Nădlac, în timp ce încercau să părăsească România.

Cei trei au fost aduşi, luni noaptea, la Focşani, pentru continuarea cercetărilor.

Un om de afaceri în vârstă de 61 de ani, patronul mai multor case de schimb valutar din Focşani, a fost găsit decedat într-un autoturism, vineri seara, pe raza comunei Slobozia Ciorăşti . Bărbatul prezenta două plăgi prin împuşcare, iar în maşina acestuia au fost găsite, potrivit procurorilor, sume importante de bani. AGERPRES / (A - autor: Dana Lepădatu, editor: Nona Jalbă, editor online: Ady Ivaşcu)


populare
astăzi

1 Fotografie „naționalistă” pusă de fiul lui Călin Georgescu la profilul de WhatsApp. Cosmin a fost „umbra” tatălui său

2 VIDEO Trump, surprins de șosetele lui JD Vance, s-a oprit brusc din vorbit în cadrul unei discuții din Biroul Oval: „Încerc să rămân concentrat”

3 Ce pregătește Rusia? / Acumularea masivă de bombardiere strategice rusești în peninsula Kola

4 ALERTĂ Un document pregătit de un grup apropiat de FSB arată ce ar putea urmări Kremlinul prin negocierile de pace

5 Statele Unite au primit o listă cu pretențiile Rusiei pentru încheierea războiul în Ucraina. Ce a cerut Vladimir Putin