VIDEO Man. City - Liverpool 3-1: campioana a zdrobit vicecampioana. „Cormoranii“ suferă fără jucătorul pe care l-au vândut pe o căruţă de bani

VIDEO Man. City - Liverpool 3-1: campioana a zdrobit vicecampioana. „Cormoranii“ suferă fără jucătorul pe care l-au vândut pe o căruţă de bani

Liverpool l-a vândut pe Luis Suarez la Barcelona pentru 75 de milioane de lire sterline. Mutarea a umplut conturile clubului, însă a slăbit vizibil echipa. Daniel Sturridge, omul care a punctat de 21 de ori în sezonul trecut, a fost împins în careu, în locul lui Suarez, însă nu pare a da acelaşi randament fără vârful uruguayan.

Luni seara, în primul mare derby din noua ediţie de campionat, Liverpool a fost o pradă uşoară pentru Manchester City. Jovetici a reuşit „dubla“ (41 şi 55), iar Aguero a punctat pentru 3-0 (69). Lambert a stabilit scorul final, marcând golul de onoare al oaspeţilor (83).

Campioana are maximum de puncte după două etape, iar Liverpool doar trei puncte.

VEZI GOLURILE MARCATE DE JOVETICI

Sursa: adevarul.ro


populare
astăzi

1 Bineînțeles, PSD / Interesantă poveste, sugestive poze

2 Țară condusă de panarame mincinoase! Citiți ce sume alocă sinecurilor în timp ce se plâng că nu au bani pentru indexarea pensiilor!

3 „Rușine să vă fie!” / Val de reacții în urma unei postări a Ambasadei SUA la București despre rezoluția SUA privind Ucraina

4 Recunoașteți personajul?

5 Metoda odioasă prin care au fost jefuite marile bogății ale României, descrisă de CIA