VIDEO Hackerii Anonymous au spart canalele tv din Rusia pentru a transmite imagini cu războiul din Ucraina

VIDEO Hackerii Anonymous au spart canalele tv din Rusia pentru a transmite imagini cu războiul din Ucraina

Gruparea Anonymous susține că a întrerupt programele tv de stat din Rusia pentru a transmite imagini cu războiul din Ucraina.

AnonymousFoto: Anonymous/Twitter

Anonymous susține că a spart serviciile rusești de streaming Wink și Ivi și canalele TV Rusia 24, Channel One, Moscow 24 pentru a difuza imagini din Ucraina.

Atacul cibernetic al hackerilor Anonymous vine la puțin peste o zi după ce au revendicat un atac asupra site-ului Serviciului Federal de Securitate din Rusia.

De la începutul conflictului din Ucraina gruparea a revendicat mai multe atacuri cibernetice asupra unor site-uri oficiale ruse.


populare
astăzi

1 ALERTĂ Primul sondaj cu prognoză tristă pentru Simion!

2 Explodează rahatul? / O firmă abia înființată a luat 49 de contracte de 10 milioane de euro în mai puțin de doi ani!!!

3 Ce se întâmplă cu Putin? / „Declarațiile sale ridică îndoieli cu privire la independența sa în luarea deciziilor”

4 ALERTĂ Frate, Potra chiar avea o mică armată, sursele n-au spus prostii! / MApN, comunicat care dă fiori!

5 Rețeaua de sănătate Regina Maria a fost vândută pentru un miliard de euro unei rețele private din Finlanda