Vasile Turcu a vrut să se sinucidă. A fost resuscitat, dar e în stare gravă

Vasile Turcu a vrut să se sinucidă. A fost resuscitat, dar e în stare gravă

Fostul acţionar al lui Dinamo, Vasile Turcu (62 de ani), a fost internat de urgenţă la spital, în stare gravă. Acesta ar fi vrut să se sinucidă dar a ratat gestul.

Conform unor surse Digi24 , omul de afaceri ar fi încercat să se sinucidă prin spânzurare dar a fost găsit de cineva din familie, iar SMURD-ul a venit suficient de repede încât să-l poată resuscita şi apoi transporta la spital.

Totuşi, Vasile Turcu nu este în afara oricărui pericol. Medicii sunt rezervaţi în oferirea vreunui prognostic, scrie digisport.ro. Purtătorul de cuvânt al Spitalului de Urgenţă Floreasca, Bogdan Opriţa, a declarat că Vasile Turcu este în Secţia de Terapie Intensivă, în stop cardio-respirator, resuscitat.

Poliţia Capitalei a deschis în acest caz un dosar.  

„În urmă cu aproximativ o oră, Poliţia a fost sesizată cu privire la un bărbat care ar fi avut o tentativă de suicid. Acesta a  fost preluat de către un echipaj de salvare şi transportat la spital. În acest moment, sub coordonarea Parchetului Tribunalului Bucureşti, Serviciul Omoruri efectuează cercetări în vederea stabilirii condiţiilor în care s-a produs evenimentul”, a precizat Poliţia Capitalei.

Omul de afaceri Vasile Turcu, în vârstă de 62 de ani, şi-a vândut, în martie 2011, către Nicolae Badea toate acţiunile deţinute la clubul de fotbal Dinamo, retrăgându-se astfel oficial din acţionariatul echipei din Ştefan cel Mare.



populare
astăzi

1 Explodează rahatul? / O firmă abia înființată a luat 49 de contracte de 10 milioane de euro în mai puțin de doi ani!!!

2 ALERTĂ Primul sondaj cu prognoză tristă pentru Simion!

3 Ce se întâmplă cu Putin? / „Declarațiile sale ridică îndoieli cu privire la independența sa în luarea deciziilor”

4 Rețeaua de sănătate Regina Maria a fost vândută pentru un miliard de euro unei rețele private din Finlanda

5 Fiica legionarului Alexandru Arnăutu, condamnată în lotul Le Pen