UPDATE DGPMB, despre coletul suspect de la stația de metrou Gara de Nord: O echipă pirotehnică va stabili ce conține

UPDATE DGPMB, despre coletul suspect de la stația de metrou Gara de Nord: O echipă pirotehnică va stabili ce conține

O echipă pirotehnică se deplasează spre stația de metrou Gara de Nord, unde a fost găsit un colet suspect, pentru a stabili dacă acesta este periculos sau nu, a declarat, marți, pentru AGERPRES, Bogdan Ghebaur, purtător de cuvânt al Poliției Capitalei. Acesta a precizat că sesizarea a fost făcută de polițiștii de la metrou în jurul orei 17,00 și zona este asigurată, nefiind permis accesul călătorilor.

Directorul de comunicare al Metrorex, Evelyne Croitoru, a declarat pentru AGERPRES că stația de metrou Gara de Nord este închisă, pentru că s-a găsit un colet suspect.

"Stația Gara de Nord este închisă de zece minute pentru că s-a găsit un colet suspect. Poliția este acolo și se fac cercetări. În momentul în care poliția ne va da voie, vom deschide stația. Trenurile nu circulă", a precizat reprezentantul Metrorex. AGERPRES


populare
astăzi

1 Bineînțeles, PSD / Interesantă poveste, sugestive poze

2 Țară condusă de panarame mincinoase! Citiți ce sume alocă sinecurilor în timp ce se plâng că nu au bani pentru indexarea pensiilor!

3 „Rușine să vă fie!” / Val de reacții în urma unei postări a Ambasadei SUA la București despre rezoluția SUA privind Ucraina

4 Recunoașteți personajul?

5 Metoda odioasă prin care au fost jefuite marile bogății ale României, descrisă de CIA