ULTIMA ORĂ Mama lui Vlad Pascu, tânărul care a ucis doi studenți la 2 Mai, reținută de DIICOT

ULTIMA ORĂ Mama lui Vlad Pascu, tânărul care a ucis doi studenți la 2 Mai, reținută de DIICOT

Miruna Pascu, mama tânărului care a provocat tragedia de la 2 Mai, a fost reținută pentru 24 de ore de procurorii DIICOT. Ea este acuzată de infracțiuni contra înfăptuirii Justitiei și de faptul că ar fi încercat să șantajeze martori din dosarul în care este cercetat fiul său.

Miruna Pascu a ajuns la audierile de la DIICOT joi, după ora 10:00. Ea a refuzat să facă orice fel de declarație în fața jurnaliștilor.

Ea este bănuită de procurori că ar fi încercat să șantajeze martori din dosarul în care fiul său, Vlad Pascu, este cercetat, după accidentul mortal pe care l-a provocat pe 19 august la 2 Mai, în urma căruia doi tineri au murit.


populare
astăzi

1 Asta, pe care a făcut-o celebră canapeaua lui Căcărău, a ajuns să câștige 10.000 de euro pe lună din sinecuri la statul român

2 ALERTĂ Institutul Robert Lansing: Rețeaua Georgescu. Serviciile secrete militare ruse, în spatele tentativei de lovitură de stat din România

3 Potra nu vorbea în van când cerea „armatei” sale să iasă din casă! Tocmai au fost devoalate câteva sute de nume

4 Oana Zăvoranu o atacă la „supt” pe Dana Budeanu / Disputa politică s-a mutat în budoar?

5 Ponta, tot la „brațeta” lui Ghiță ai rămas? Câți „arginți” l-o fi costat poza asta?