Tenis: Sorana Cîrstea s-a calificat în optimile turneului WTA de la Nurnberg

Tenis: Sorana Cîrstea s-a calificat în optimile turneului WTA de la Nurnberg

Jucătoarea română de tenis Sorana Cîrstea s-a calificat miercuri în optimile de finală ale turneului WTA de la Nurnberg (Germania), dotat cu premii de 250.000 euro, după ce a învins-o pe belgianca Kirsten Flipkens, cap de serie 6, cu 7-6 (6), 6-2.

Cîrstea, 29 ani, nr. 93 mondial, şi-a asigurat un cec de 2.742 de euro şi 30 puncte WTA. Românca a jucat primul ei meci contra belgiencei Kirsten Flipkens, nr. 59 WTA.

În optimi, Sorana Cîrstea va juca tot miercuri cu românca Laura Ioana Paar, venită din calificări, care a eliminat-o pe olandeza Quirine Lemoine cu 6-1, 6-3.
AGERPRES


populare
astăzi

1 ALERTĂ Primul sondaj cu prognoză tristă pentru Simion!

2 Explodează rahatul? / O firmă abia înființată a luat 49 de contracte de 10 milioane de euro în mai puțin de doi ani!!!

3 Ce se întâmplă cu Putin? / „Declarațiile sale ridică îndoieli cu privire la independența sa în luarea deciziilor”

4 ALERTĂ Frate, Potra chiar avea o mică armată, sursele n-au spus prostii! / MApN, comunicat care dă fiori!

5 Rețeaua de sănătate Regina Maria a fost vândută pentru un miliard de euro unei rețele private din Finlanda