Tenis: Simona Halep nu va juca la turneul de la Moscova (WTA)

Tenis: Simona Halep nu va juca la turneul de la Moscova (WTA)

Jucătoarea română de tenis Simona Halep, numărul unu mondial, nu va juca la turneul WTA de la Moscova, dotat cu premii totale de 932.866 de dolari, din cauza accidentării la spate, potrivit site-ului WTA.

Halep, care a fost diagnosticată cu hernie de disc, nu a reuşit să se recupereze în timp pentru a evolua la Moscova, unde urma să debuteze miercuri, în optimi, conta rusoaicei Anastasia Pavliucenkova, şi riscă să rateze şi participarea la Turneul Campioanelor de la Singapore (21-27 octombrie).

Pe tabloul principal la Moscova, Halep a fost înlocuită cu grecoaica Valentini Grammatikopoulou (lucky loser).
AGERPRES (autor: Mihai Ţenea, editor: Mihai Dragomir, editor online: Alexandru Cojocaru)


populare
astăzi

1 Explodează rahatul? / O firmă abia înființată a luat 49 de contracte de 10 milioane de euro în mai puțin de doi ani!!!

2 ALERTĂ Primul sondaj cu prognoză tristă pentru Simion!

3 Ce se întâmplă cu Putin? / „Declarațiile sale ridică îndoieli cu privire la independența sa în luarea deciziilor”

4 Rețeaua de sănătate Regina Maria a fost vândută pentru un miliard de euro unei rețele private din Finlanda

5 Fiica legionarului Alexandru Arnăutu, condamnată în lotul Le Pen