Situație fără precedent la un Grand Slam: Kristina Mladenovic a fost eliminată deși a condus cu 6-1, 5-1 și a avut patru mingi de meci!

Situație fără precedent la un Grand Slam: Kristina Mladenovic a fost eliminată deși a condus cu 6-1, 5-1 și a avut patru mingi de meci!

Kristina Mladenovic a fost eliminată de-a dreptul incredibil de la US Open 2020.

Jucătoarea din Franța, cotată drept favorita 30 la ediția din acest an, a ratat calificarea în turul trei deși a condus cu 6-1, 5-1 și a avut patru mingi de meci.

Adversara sa, Varvara Gracheva, aflată pe locul 102 în ierarhia WTA, a avut o revenire absolut incredibilă!

Jucătoarea rusă în vârstă de doar 20 de ani, prezentă pentru prima oară pe tabloul principal al unui Grand Slam, a câștigat setul doi la tie-break, cu 7-6 (2), iar în setul decisiv s-a impus cu 6-0!

Varvara Gracheva a avansat astfel mai departe, după o victorie de-a dreptul fabuloasă, și o va întâlni în runda a 3-a pe favorita numărul 8, croata Petra Martic.

 US Open 2020 se desfășoară în perioada 31 august – 13 septembrie./SURSA:  SpotMedia.ro


populare
astăzi

1 Asta, pe care a făcut-o celebră canapeaua lui Căcărău, a ajuns să câștige 10.000 de euro pe lună din sinecuri la statul român

2 ALERTĂ Institutul Robert Lansing: Rețeaua Georgescu. Serviciile secrete militare ruse, în spatele tentativei de lovitură de stat din România

3 Potra nu vorbea în van când cerea „armatei” sale să iasă din casă! Tocmai au fost devoalate câteva sute de nume

4 Oana Zăvoranu o atacă la „supt” pe Dana Budeanu / Disputa politică s-a mutat în budoar?

5 Ponta, tot la „brațeta” lui Ghiță ai rămas? Câți „arginți” l-o fi costat poza asta?