Satu Mare: Accident cu trei morți și patru răniți în Ciuperceni

Satu Mare: Accident cu trei morți și patru răniți în Ciuperceni

Trei persoane au decedat și patru au fost rănite într-un accident rutier petrecut marți dimineața pe raza localității sătmărene Ciuperceni. În urca ciocnirii frontale dintre două autoturisme în care se aflau în total șapte persoane, trei au rămas încarcerate, fiind nevoie de intervenția Detașamentului de Pompieri Satu Mare.

"Personalul sosit la fața locului, după efectuarea recunoașterii, a constatat că, în urma coliziunii a două autoturisme, au rezultat șapte victime dintre care trei persoane încarcerate între fiarele contorsionate ale mașinii, care în ciuda efectuării manevrelor de resuscitare de către personalul specializat, nu au supraviețuit. Pompierii, paramedicii și personalul medical au intervenit și pentru acordarea primului ajutor medical celorlalte patru victime, acestea, ulterior fiind transportate la Unitatea de Primiri Urgențe Satu Mare", a precizat Inspectoratul pentru Situații de Urgență Someș Satu Mare.

Poliția a deschis o anchetă pentru a stabili circumstanțele în care s-a produs accidentul.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Asta, pe care a făcut-o celebră canapeaua lui Căcărău, a ajuns să câștige 10.000 de euro pe lună din sinecuri la statul român

2 ALERTĂ Institutul Robert Lansing: Rețeaua Georgescu. Serviciile secrete militare ruse, în spatele tentativei de lovitură de stat din România

3 Potra nu vorbea în van când cerea „armatei” sale să iasă din casă! Tocmai au fost devoalate câteva sute de nume

4 Oana Zăvoranu o atacă la „supt” pe Dana Budeanu / Disputa politică s-a mutat în budoar?

5 Ponta, tot la „brațeta” lui Ghiță ai rămas? Câți „arginți” l-o fi costat poza asta?