
România se teme și de San Marino! Condiția lui Florin Răducioiu pentru un meci facil
Fostul mare atacant al naționalei, Florin Răducioiu, 55 de ani împliniți pe 17 martie, crede că România ar putea avea un meci complicat cu San Marino, în deplasare, astă-seară, de la ora 21.45.
La fel ca și jucătorii și selecționerul Mircea Lucescu, condiția pentru un meci facil este ca echipa să înscrie încă din prima repriză.
„La echipa României mai este mult de lucrat! Să știți că nu va fi simplu astăzi să obțină trei puncte, după părerea mea.
Trebuie să înscriem cât mai repede. Am jucat meciuri de genul acesta și, credeți-mă, dacă nu înscrii cât mai repede, te complici. Se complică foarte mult meciul. Nu am început, evident, cu dreptul.
S-au spus foarte multe lucruri, dar hai să luăm aceste 3 puncte și să vedem cum ne repoziționăm din iunie încolo, când încep cu adevărat meciuri grele. Să vedem un pic”, a declarat Florin Răducioiu, potrivit iamsport.ro .
La debutul în Grupa H, România a cedat vineri cu Bosnia, scor 0-1, în timp ce San Marino a pierdut în Cipru, scor 0-2.
Între San Marino și România, aflată pe locul 38 în clasament, sunt 172 de poziții diferență, datorită faptului că vizitatorii au avut un an 2024 fascinant, în care au terminat pe primul loc în grupa lor de la Euro 2024 și în Grupa C2 a UNL, asigurându-și promovarea în Liga B.
Sursa: adevarul.ro