Rareș Bogdan, ultimele cifre din sondaje pe București

Rareș Bogdan, ultimele cifre din sondaje pe București

Prim-vicepreşedintele PNL Rareş Bogdan a declarat luni că îşi doresc foarte mult să obţină la alegerile europarlamentare un scor care să îi ducă la jumătate plus unu din europarlamentari, adică 17. El a mai spus că liberalii vor câştiga Primăria Sectorului 1 iar Primăria Generală sunt obligaţi să o câştige, pentru că Nicuşor Dan a făcut să stagneze Bucureştiul şi trebuie schimbat obligatoriu cu Sebastian Burduja, transmite News.ro.

”Ne dorim foarte mult ca, dacă românii vor înţelege ce reprezintă această echipă naţională formată din PNL şi PSD, să obţinem un scor care să ne ducă la jumătate plus unu din europarlamentari, asta înseamnă 17. De la 44% în sus, scor direct, facem 17. Părerea mea personală este că, datorită primarilor noştri, primarilor PSD şi a oamenilor care au înţeles că noi ne batem la Bruxelles pentru interesul national al României şi pentru bani europeni şi pentru o fi puternici şi o voce, vom câştiga un număr mai mare la vot direct decât 44%”, a declarat Rareş Bogdan, la Antena 3.

Prim-vicepreşedintele PNL a mai spus că în opinia sa, vor câştiga Primăria Sectorului 1.

”Se vede, avem împreună 43% şi George Tuţă are cu puţin sub acest scor, este pe primul loc”, a spus Rareş Bogdan.

Despre lupta pentru Primăria generală, Rareş Bogdan a spus: ”Eu cred că Primăria Generală suntem obligaţi să o câştigăm pentru că Nicuşor Dan a făcut să stagneze Bucureştiul şi trebuie schimbat obligatoriu cu Sebastian Burduja”.


populare
astăzi

1 ALERTĂ Primul sondaj cu prognoză tristă pentru Simion!

2 Explodează rahatul? / O firmă abia înființată a luat 49 de contracte de 10 milioane de euro în mai puțin de doi ani!!!

3 Ce se întâmplă cu Putin? / „Declarațiile sale ridică îndoieli cu privire la independența sa în luarea deciziilor”

4 Rețeaua de sănătate Regina Maria a fost vândută pentru un miliard de euro unei rețele private din Finlanda

5 ALERTĂ Frate, Potra chiar avea o mică armată, sursele n-au spus prostii! / MApN, comunicat care dă fiori!