Primul meci al naționalei de la revenirea lui Lucescu. Dennis Man a înscris. 1-0 pentru România la pauză

Kosovo – România are loc la Priștina și este prima partidă din noua ediție a Ligii Națiunilor. Este și meciul revenirii lui Mircea Lucescu pe banca tricolorilor.

Dennis Man a deschis scorul pentru naționala României FOTO: Arhivă

UPDATE: În minutul 81, Mihăilă reia în poartă un șut respins. Mihăilă trimisese, anterior, de două ori balonul în bară.

UPDATE: În minutul 51, Răzvan Marin a majorat avantajul echipei noastre, înscriind din penalty. Lovitura de pedeapsă a fost scoasă tot de Dennis Man, care a fost faultat de Berisha. Arbitrul din Azerbaidjan a fost chemat la monitorul VAR și a dat penalty.

România a început cum nu se poate mai bine prima parte a meciului de la Pristina, cu Kosovo, din Liga Națiunilor, la revenirea lui Mircea Lucescu pe banca naționalei.

Dennis Man a deschis scorul în minutul 40, după o acțiune personală și un șut la colțul lung.

Tot Dennis Man a creat o altă mare ocazie , în minutul 44, pasându-i lui Mihăilă, care singur cu portarul a șutat în bară.

Echipele de start la Kosovo – România

Kosovo: Muric - Vojvoda, Amir Rrahmani, Aliti, Paqarada - Zhegrova, Berisha, Rexhbecaj, Rashica - Muriqi, Asslani Rezerve: Bekaj, Adyli, Hadergjonaj, I. Krasniqi, Dellova, Muslija, Albion Rrahmani, Erman Krasniqi, Emerliahu, Sahiti, Rrudhani, Astrit Selmani Selecționer: Franco Foda

România: Niță - Rațiu, Burcă, Drăgușin, N. Bancu - M. Marin - D. Man, R. Marin, Stanciu, Mihăilă - Drăguș Rezerve: L. Popescu, Târnovanu – Manea, Ghiță, Alibec, Artean, Pușcaș, Hagi, F. Coman, Olaru, Mitriță, Sorescu Selecționer: Mircea Lucescu

Arbitru: Aliyar Aghayev, A1: Zeynal Zeynalov, A2: Akif Amirali (Azerbaidjan), VAR: Luca Pairetto, AVAR: Matteo Gariglio (Italia)

2 „Mama mea este la Templieri, care nu este o lojă masonică, nu face parte din masonerie. Este… nici nu știu cum să-i zic...”

3 „Pune ceva pe tine! Poți să ieși așa pe stradă?” / Doar a coborât din avion la Veneția și a devenit virală

4 O bătrână din România a folosit o bucată de chihlimbar evaluată la un milion de euro ca opritor de ușă, timp de zeci de ani

5 Atac cibernetic fără precedent în România. Hackerii au spart site-urile unor instituții publice apoi le-au scos la vânzare