Premierul Tudose a dat în lucru rezolvarea problemei unui avion pentru oficialii României (surse)

Premierul Tudose a dat în lucru rezolvarea problemei unui avion pentru oficialii României (surse)

Premierul Mihai Tudose consideră că România trebuie să aibă un avion oficial și a dat în lucru rezolvarea acestei probleme, au declarat, luni, pentru AGERPRES, surse guvernamentale.

Potrivit surselor citate, nu se știe încă dacă va fi cumpărat un avion nou sau dacă va fi reparat unul mai vechi, însă șeful Executivului consideră că nu este posibil ca țara noastră să nu aibă un avion oficial.

Pe de altă parte, sunt avute în vedere și alte achiziții majore, însă în domeniul Apărării. Șeful Guvernului dorește să fie cheltuită suma de 2% din PIB, care a fost alocată pentru Apărare.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Asta, pe care a făcut-o celebră canapeaua lui Căcărău, a ajuns să câștige 10.000 de euro pe lună din sinecuri la statul român

2 ALERTĂ Institutul Robert Lansing: Rețeaua Georgescu. Serviciile secrete militare ruse, în spatele tentativei de lovitură de stat din România

3 Potra nu vorbea în van când cerea „armatei” sale să iasă din casă! Tocmai au fost devoalate câteva sute de nume

4 Oana Zăvoranu o atacă la „supt” pe Dana Budeanu / Disputa politică s-a mutat în budoar?

5 Doamne, în ce țară am ajuns să trăim? / O nouă mizerie care scârbește comisă de Justiția din Ro!