Percheziții la traficanți de droguri; printre suspecți se află și DJ în cluburi din Cluj-Napoca

Percheziții la traficanți de droguri; printre suspecți se află și DJ în cluburi din Cluj-Napoca

Procurorii DIICOT efectuează, joi, șapte percheziții pe raza județului Cluj, la domiciliile mai multor persoane suspectate de trafic de droguri.

Potrivit unui comunicat al DIICOT, în perioada 2014-2015, în baza aceleiași rezoluții infracționale, suspecții au deținut, distribuit și comercializat diferite tipuri de droguri de risc și mare risc — cannabis, hașiș, amfetamine, ecstasy, LSD, SPEED—, precum și ciuperci halucinogene, unui număr de peste 100 de consumatori de pe raza municipiului Cluj-Napoca.

În urma investigațiilor s-a stabilit ca o parte dintre cei nouă suspecți din acest dosar sunt DJ în diverse cluburi de pe raza municipiului Cluj-Napoca, precizează sursa citată.

Acțiunea a fost efectuată împreună cu ofițeri de poliție judiciară din cadrul Brigăzii de Combatere a Criminalității Organizate Cluj-Napoca.

Suportul de specialitate a fost asigurat de către Departamentul de Informații și Protecție Internă. AGERPRES


populare
astăzi

1 Fotografie „naționalistă” pusă de fiul lui Călin Georgescu la profilul de WhatsApp. Cosmin a fost „umbra” tatălui său

2 VIDEO Trump, surprins de șosetele lui JD Vance, s-a oprit brusc din vorbit în cadrul unei discuții din Biroul Oval: „Încerc să rămân concentrat”

3 Ce pregătește Rusia? / Acumularea masivă de bombardiere strategice rusești în peninsula Kola

4 ALERTĂ Un document pregătit de un grup apropiat de FSB arată ce ar putea urmări Kremlinul prin negocierile de pace

5 Statele Unite au primit o listă cu pretențiile Rusiei pentru încheierea războiul în Ucraina. Ce a cerut Vladimir Putin