O nouă groapă comună, descoperită în Mexic, unde autorităţile caută 43 de studenţi dispăruţi

O nouă groapă comună, descoperită în Mexic, unde autorităţile caută 43 de studenţi dispăruţi

Autorităţile mexicane au descoperit o nouă groapă comună, în apropierea oraşului Iguala, unde 43 de studenţi sunt dispăruţi de o lună.

Noua groapă comună clandestină a fost descoperită la Cocula, în apropiere de Iguala, în statul mexican Guerrero.

Anterior, autorităţile mexicane au descoperit 38 de cadavre într-o groapă comună situată în apropiere de Iguala. Analizele efectuate au stabilit că nu sunt cadavrele studenţilor dispăruţi din 26 septembrie.

Autorităţile au arestat luni patru membri ai cartelului infracţional Guerreros Unidos. În total, au fost arestate 56 de persoane suspectate de implicare în cazul studenţilor dispăruţi. Printre persoanele arestate se numără circa 40 de poliţişti.

Pe 26 septembrie, în timp ce colectau fonduri la Iguala, studenţii au fost atacaţi de poliţia locală, susţinută de membri ai cartelului Guerreros Unidos.

 


populare
astăzi

1 Explodează rahatul? / O firmă abia înființată a luat 49 de contracte de 10 milioane de euro în mai puțin de doi ani!!!

2 ALERTĂ Primul sondaj cu prognoză tristă pentru Simion!

3 Ce se întâmplă cu Putin? / „Declarațiile sale ridică îndoieli cu privire la independența sa în luarea deciziilor”

4 Rețeaua de sănătate Regina Maria a fost vândută pentru un miliard de euro unei rețele private din Finlanda

5 Fiica legionarului Alexandru Arnăutu, condamnată în lotul Le Pen