O navă rusă cu încărcătură militară a fost reţinută în India, afirmă Ambasada Rusiei din India

O navă rusă cu încărcătură militară a fost reţinută în India, afirmă Ambasada Rusiei din India

„Ambasada rusă din India a luat la cunoştinţă nava de transport rusească reţinută în portul indian Cochin, la bordul căreia se află un transport militar pentru Forţele Armate Indiene”, scrie agenţia ANI parteneră Reuters care citează ambasada.

„Ambasada a trimis Ministerului Afacerilor Externe din India o cerere oficială pentru explicarea circumstanţelor incidentului. De asemenea, am cerut Ministerului să asigure respectarea necondiţionată a drepturilor deţinătorilor şi echipajului navei ruseşti”, a comunicat ANI, care citează ambasada, potrivit Reuters.

Sursa: adevarul.ro


populare
astăzi

1 ALERTĂ Primul sondaj cu prognoză tristă pentru Simion!

2 Explodează rahatul? / O firmă abia înființată a luat 49 de contracte de 10 milioane de euro în mai puțin de doi ani!!!

3 Ce se întâmplă cu Putin? / „Declarațiile sale ridică îndoieli cu privire la independența sa în luarea deciziilor”

4 Rețeaua de sănătate Regina Maria a fost vândută pentru un miliard de euro unei rețele private din Finlanda

5 ALERTĂ Frate, Potra chiar avea o mică armată, sursele n-au spus prostii! / MApN, comunicat care dă fiori!