Nelu Barbu: Guvernul va aproba prin OUG modificarea Legii privind referendumul

Nelu Barbu: Guvernul va aproba prin OUG modificarea Legii privind referendumul

Guvernul va aproba, în şedinţa convocată pentru luni după-amiază, o ordonanţă de urgenţă pentru modificarea şi completarea Legii 3/2000 a referendumului, în scopul organizării în bune condiţii a consultării populare privind redefinirea familiei, a precizat, pentru AGERPRES, purtătorul de cuvânt al Guvernului, Nelu Barbu.

El a adăugat că, potrivit proiectului de OUG, se va stabili ca referendumul să se desfăşoare în decurs de două zile şi datele la care urmează să aibă loc procesul de votare. AGERPRES


populare
astăzi

1 Explodează rahatul? / O firmă abia înființată a luat 49 de contracte de 10 milioane de euro în mai puțin de doi ani!!!

2 ALERTĂ Primul sondaj cu prognoză tristă pentru Simion!

3 Ce se întâmplă cu Putin? / „Declarațiile sale ridică îndoieli cu privire la independența sa în luarea deciziilor”

4 Rețeaua de sănătate Regina Maria a fost vândută pentru un miliard de euro unei rețele private din Finlanda

5 ALERTĂ Frate, Potra chiar avea o mică armată, sursele n-au spus prostii! / MApN, comunicat care dă fiori!