Ministerul Educaţiei: 8.470 preşcolari şi elevi şi 2.688 angajaţi din învăţământ - confirmaţi cu Covid-19

Ministerul Educaţiei: 8.470 preşcolari şi elevi şi 2.688 angajaţi din învăţământ - confirmaţi cu Covid-19

Un număr de 8.470 de preşcolari şi elevi şi 2.688 angajaţi din învăţământ au fost confirmaţi cu Covid-19, informează miercuri Ministerul Educaţiei.

Potrivit sursei citate, 6.874 de clase/grupe au activitatea suspendată ca urmare a cazurilor confirmate.

"Conform centralizării raportărilor din unităţile de învăţământ preuniversitar, astăzi, 29 septembrie 2021, situaţia epidemiologică este următoarea:

* Preşcolari/elevi confirmaţi Covid-19: 8.470;

* Angajaţi din învăţământ confirmaţi Covid-19: 2.688 de persoane;

* Clase/grupe cu activitate faţă în faţă suspendată ca urmare a cazurilor confirmate: 6.874;

* Număr copii/elevi din clasele/grupele cu activitate faţă în faţă suspendată ca urmare a cazurilor confirmate: 167.298", arată sursa citată. AGERPRES


populare
astăzi

1 Bineînțeles, PSD / Interesantă poveste, sugestive poze

2 Țară condusă de panarame mincinoase! Citiți ce sume alocă sinecurilor în timp ce se plâng că nu au bani pentru indexarea pensiilor!

3 „Rușine să vă fie!” / Val de reacții în urma unei postări a Ambasadei SUA la București despre rezoluția SUA privind Ucraina

4 Recunoașteți personajul?

5 Metoda odioasă prin care au fost jefuite marile bogății ale României, descrisă de CIA