Marian Godină îl ironizează pe Călin Georgescu, care a îndemnat la boicotarea produselor străine. „E fabricată în Germania, dar se poate lipi un tricolor românesc cu scai”

Marian Godină îl ironizează pe Călin Georgescu, care a îndemnat la boicotarea produselor străine. „E fabricată în Germania, dar se poate lipi un tricolor românesc cu scai”

Polițistul-influencer Marian Godină îl ironizează pe Călin Georgescu, care a transformat boicotul împotriva supermarketurilor în campanie electorală şi a mers la piaţă într-o jachetă scumpă, fabricată în Germania.

Călin Georgescu şi jacheta sa din Germania. FOTO: Facebook/Marian Godină

Călin Georgescu şi jacheta sa din Germania. FOTO: Facebook/Marian Godină

Marian Godină a postat pe contul său de Facebook o fotografie care îl înfăţişează pe Călin Georgescu în Piaţa 16 februarie din Capitală, acolo unde era aşteptat de un jurnalist de la o televiziune. Totul în contextul în care controversatul candidat la preşedinţie şi-a îndemnat susţinătorii să boicoteze, luni, supermarketurile şi să cumpere doar produse româneşti, pentru ca „banii să circule în ţară”.

Cu un coş tradiţional în mână, dar îmbrăcat într-o jachetă scumpă produsă în Germania, Călin Georgescu a fost însoţit de Cristela, soţia sa, dar şi de şofer şi pază.

„Dacă vă grăbiți, puteți prinde la reducere geaca pe care a purtat-o la cumpărături românești «președintele ales».

E la reducere de la 1509 la 1191,99 lei.”

E fabricată în Germania, dar se poate lipi un tricolor românesc cu scai”, a scris, ironic, polițistul-influencer Marian Godină pe contul său de Facebook.

Sursa: adevarul.ro


Citește și:

populare
astăzi

1 „E timpul să o rupem cu România. Primul pas: închiderea bazelor americane”

2 Un articol care chiar merită citit / Ce a uitat Europa și ce și-a amintit America

3 O informație care a trecut aproape neobservată...

4 Surpriză în negocierile pentru pace! / Rusia vrea să elimine din echipa lui Trump singurul personaj care pare „prea înțelegător cu Kievul”!

5 Pe asta, cu Canada-frontiera de vest a „Daciei Nordului” din secolul XI, ați auzit-o?