Marea Britanie: Cinci tineri, arestaţi după înjunghierea mortală a unui băiat de 13 ani în oraşul Reading

Marea Britanie: Cinci tineri, arestaţi după înjunghierea mortală a unui băiat de 13 ani în oraşul Reading

Poliţia britanică a arestat patru băieţi şi o fată, cu vârste de 13 şi 14 ani, sub bănuiala de conspiraţie pentru comiterea unei crime, în cadrul anchetei asupra morţii unui băiat de 13 ani în oraşul Reading (60 de kilometri vest de Londra), transmite dpa.

Poliţiştii au fost chemaţi la locul incidentului duminică în jurul orei 04:00. Acolo au găsit înjunghiat un băiat în vârstă de 13 ani, care a fost declarat decedat la locul incidentului.

Pentru câteva zile, în zonă va fi o ''prezenţă considerabilă a poliţiei'', a precizat sursa citată. AGERPRES


populare
astăzi

1 Asta, pe care a făcut-o celebră canapeaua lui Căcărău, a ajuns să câștige 10.000 de euro pe lună din sinecuri la statul român

2 ALERTĂ Institutul Robert Lansing: Rețeaua Georgescu. Serviciile secrete militare ruse, în spatele tentativei de lovitură de stat din România

3 Potra nu vorbea în van când cerea „armatei” sale să iasă din casă! Tocmai au fost devoalate câteva sute de nume

4 Oana Zăvoranu o atacă la „supt” pe Dana Budeanu / Disputa politică s-a mutat în budoar?

5 Ponta, tot la „brațeta” lui Ghiță ai rămas? Câți „arginți” l-o fi costat poza asta?