Liviu Avram despre T.Toader: Un porc desăvârșit, merită titlul de Ticălosul Anului.

Liviu Avram despre T.Toader: Un porc desăvârșit, merită titlul de Ticălosul Anului.

Liviu Avram despre T.Toader: Un porc desăvârșit, merită titlul de Ticălosul Anului.

Așa l-a caracterizat jurnalistul, pe Facebook, pe slugoiul PSD:

„Un porc desăvârșit

A anunțat pentru vineri selecția pentru poziția de procuror european propus de România. Joi a anunțat - fără absolut nicio justificare - amânarea selecției pentru o dată neprecizată, apoi și-a pus palma-n cur și a plecat în concediu.

Deja se speculează că vrea să scoată România din sistemul procurorului european doar ca să blocheze candidatura lui Kovesi. Adică să șantajeze întreaga Europă: dacă o numiți, noi blocăm sistemul sau ne cărăm din el. Sper ca liderii europeni să înțeleagă exact despre ce este vorba și să nu permită un asemenea precedent.

Unii oameni decăzuți au această savoare: dacă tot au decăzut, ca o ultimă consolare, măcar să facă tot posibilul ca să câștige titlul de Ticălosul Anului.

Nu e singurul din acest Guvern, ci doar cel mai ambițios.”


populare
astăzi

1 Asta, pe care a făcut-o celebră canapeaua lui Căcărău, a ajuns să câștige 10.000 de euro pe lună din sinecuri la statul român

2 ALERTĂ Institutul Robert Lansing: Rețeaua Georgescu. Serviciile secrete militare ruse, în spatele tentativei de lovitură de stat din România

3 Potra nu vorbea în van când cerea „armatei” sale să iasă din casă! Tocmai au fost devoalate câteva sute de nume

4 Oana Zăvoranu o atacă la „supt” pe Dana Budeanu / Disputa politică s-a mutat în budoar?

5 Ponta, tot la „brațeta” lui Ghiță ai rămas? Câți „arginți” l-o fi costat poza asta?