Liga Campionilor, coșmarul pariorilor, miercuri: patru surprize colosale, trei forțe ale Europei învinse

Daca marți a fost seara partidelor dezechilibrate în Liga Campionilor, cu scoruri demne de tenis, după cum Adevărul a arătat aici, la 24 de ore distanță, situația s-a schimbat radical! Pentru că, miercuri, a fost seara outsiderilor. Surprizele au ținut lanț și au stricat, cu siguranță, multe bilete la pariuri!

Mbappe a fost trimis pe teren din minutul 57, însă Real Madrid a pierdut cu el în echipă. FOTO: X

E suficient să pomenim din start că au fost învinse trei forțe ale fotbalului european: Bayern Munchen, Real Madrid și Atletico Madrid. Atenție: pentru Real a fost doar al doilea eșec din 2024, după un meci pierdut în Cupa Spaniei, cu Atletico, după prelungiri. Se întâmpla pe 18 ianuarie, adică acum aproape 9 luni! În Liga Campionilor, invincibilitatea Realului data din... 17 mai 2023, de la un 0-4 cu Manchester City, în returul semifinalelor!

O altă surpriză uriașă a fost Dinamo Zagreb – Monaco, scor 2-2. Asta în condițiile în care, în runda inaugurală, croații fuseseră zdrobiți de Bayern Munchen cu 9-2!

36 Young Boys 2 0 0 2 0-8 0

Legendă: M - meciuri, V - victorii, E - egaluri, Î - înfrângeri, GM - goluri marcate, GP - goluri primite, P - puncte

Notă: Primele opt clasate se vor califica în optimile de finală, în timp ce formaţiile clasate pe locurile 9-24 vor juca un baraj pentru calificarea în optimi.

3 De citit...

4 Apar dezvăluiri din interior de ce a decis Iranul să lanseze atacul surprinzător de puternic cu rachete balistice