Leul s-a depreciat miercuri în raport cu euro, dar a crescut faţă de dolarul american

Leul s-a depreciat miercuri în raport cu euro, dar a crescut faţă de dolarul american

Moneda naţională s-a depreciat miercuri în raport cu euro, care a fost calculat de Banca Naţională a României la 4,8382 de lei, în creştere cu 0,37 bani (+0,08%) faţă de cotaţia precedentă, de 4,8345 de lei.

Pe de altă parte, dolarul s-a depreciat cu 0,69 bani în raport cu leul, ajungând la 4,4536 lei, în scădere cu 0,15% faţă de cotaţia anterioară, de 4,4605 lei/dolar.

Totodată, cursul leu/franc a coborât cu 0,08 bani, până la o cotaţie de 4,5971 lei, comparativ cu cotaţia anterioară, când un franc elveţian valora 4,5979 lei.

Gramul de aur s-a scumpit miercuri cu 3,1349 lei (+1,3%), ajungând la 243,6181 de lei, de la 240,4832 lei, cotaţia de marţi. AGERPRES


populare
astăzi

1 Asta, pe care a făcut-o celebră canapeaua lui Căcărău, a ajuns să câștige 10.000 de euro pe lună din sinecuri la statul român

2 ALERTĂ Institutul Robert Lansing: Rețeaua Georgescu. Serviciile secrete militare ruse, în spatele tentativei de lovitură de stat din România

3 Potra nu vorbea în van când cerea „armatei” sale să iasă din casă! Tocmai au fost devoalate câteva sute de nume

4 Oana Zăvoranu o atacă la „supt” pe Dana Budeanu / Disputa politică s-a mutat în budoar?

5 Ponta, tot la „brațeta” lui Ghiță ai rămas? Câți „arginți” l-o fi costat poza asta?