Klaus Iohannis: PSD îl va scoate pe Victor Ponta din joc. Va fi retras din viaţa politică, ceea ce înseamnă că se va putea întoarce la raliuri

Klaus Iohannis: PSD îl va scoate pe Victor Ponta din joc. Va fi retras din viaţa politică, ceea ce înseamnă că se va putea întoarce la raliuri

Klaus Iohannis: PSD îl va scoate pe Victor Ponta din joc. Va fi retras din viaţa politică, ceea ce înseamnă că se va putea întoarce la raliuri.
Liberalul Klaus Iohannis a declarat marti, invitat in studioul HotNews.ro, ca in cazul in care castiga alegerile nu va fi nevoie sa colaboreze cu Victor Ponta, in calitate de premier, pentru ca acesta va fi "retras din viata politica". Candidatul ACL s-a aratat convins ca un esec al lui Ponta in alegerile din noiembrie va determina partidul pe care il conduce sa il scoata din joc. "Cariera politica a dl Ponta se va termina pe 16 noiembrie, ceea ce inseamna ca se va putea intoarce la raliuri", a adaugat Iohannis.

"Nu va exista niciun fel de coabitare pentru simplul motiv ca eu voi castiga presedintia si PSD il va scoate pe dl Victor Ponta din joc. De asta am spus ca oricine ar fi prim-ministru din partea PSD, pentru ca cineva va fi…", a declarat Klaus Iohannis, intrebat daca, in eventualitatea castigarii alegerilor, va coabita cu Victor Ponta, dupa cum sustine secretarul general al PNL Marian Petrache.

"Nu am aceasta informatie (ca Victor Ponta va fi indepartat de partid, in cazul esecului - n.red.), am aceasta convingere. Va fi pur si simplu retras din viata politica, parerea mea. Cariera politica a dl Ponta se va termina pe 16 noiembrie, ceea ce inseamna ca se va putea intoarce la raliuri", a adaugal liberalul.


populare
astăzi

1 Asta, pe care a făcut-o celebră canapeaua lui Căcărău, a ajuns să câștige 10.000 de euro pe lună din sinecuri la statul român

2 ALERTĂ Institutul Robert Lansing: Rețeaua Georgescu. Serviciile secrete militare ruse, în spatele tentativei de lovitură de stat din România

3 Potra nu vorbea în van când cerea „armatei” sale să iasă din casă! Tocmai au fost devoalate câteva sute de nume

4 Oana Zăvoranu o atacă la „supt” pe Dana Budeanu / Disputa politică s-a mutat în budoar?

5 Ponta, tot la „brațeta” lui Ghiță ai rămas? Câți „arginți” l-o fi costat poza asta?