Jaqueline Cristian, capăt de drum, la Beijing: românca, bătută de o fostă finalistă la French Open

Jaqueline Cristian, capăt de drum, la Beijing: românca, bătută de o fostă finalistă la French Open

Jaqueline Cristian a fost învinsă de Karolina Muchova cu 6-1, 6-3, luni, în runda a treia a turneului WTA 1.000 de la Beijing, dotat cu premii totale de 8.955.610 dolari.

Jaqueline Cristian. FOTO: Arhiva Adevărul

Jaqueline Cristian. FOTO: Arhiva Adevărul

Jaqueline Cristian (26 ani, 80 WTA), care sâmbătă a întâlnit o altă cehoaică, pe Barbora Krejcikova, numărul 10 mondial, de care a dispus cu 1-6, 6-4, 7-5, s-a înclinat în faţa Karolinei Muchova după o oră şi 16 minute.

Muchova (28 ani, 49 WTA), care a câştigat şi singura lor confruntare anterioară, în 2018, la Versmold, în primul tur, cu 6-4, 6-1, a servit mult mai bine decât românca la Beijing, impunându-se fără emoţii.

Potrivit Agerpres, Jaqueline Cristian s-a ales cu un cec de 59.100 de dolari şi 65 de puncte WTA pentru evoluţia sa.

Sursa: adevarul.ro


populare
astăzi

1 Bineînțeles, PSD / Interesantă poveste, sugestive poze

2 Țară condusă de panarame mincinoase! Citiți ce sume alocă sinecurilor în timp ce se plâng că nu au bani pentru indexarea pensiilor!

3 „Rușine să vă fie!” / Val de reacții în urma unei postări a Ambasadei SUA la București despre rezoluția SUA privind Ucraina

4 Recunoașteți personajul?

5 Metoda odioasă prin care au fost jefuite marile bogății ale României, descrisă de CIA