Japonia: Zeci de persoane au rămas blocate în cel mai înalt punct al unui montagne russe

Japonia: Zeci de persoane au rămas blocate în cel mai înalt punct al unui montagne russe

Zeci de persoane au rămas blocate brusc, la înălţimi ameţitoare, într-un montagne russe din Japonia, informează DPA şi Xinhua vineri.

O pană de curent survenită vineri a transformat atracţia "Hollywood Dream - The Ride" din parcul de distracţii Universal Studios Japan (USJ) din Osaka într-un coşmar.

Cei 35 de pasageri au rămas blocaţi în cel mai înalt punct al montagne russe-ului, cu o capacitate de 36 de persoane.

Această atracţie din parcul de distracţii este cunoscută pentru coborârea abruptă de la o înălţime de aproximativ 43 de metri.

Nicio persoană nu a fost rănită, a declarat operatorul atracţiei.

Persoanele aflate în montagne russe au fost aduse în cele din urmă în siguranţă la sol.

Mai multe alte atracţii şi aproximativ 3.200 de gospodării din zonă au fost afectate de întreruperea curentului electric, eveniment survenit în jurul prânzului, potrivit Kansai Transmission and Distribution Inc.

Alimentarea cu energie electrică a fost restabilită la scurt timp, iar cauza întreruperii nu este deocamdată cunoscută. AGERPRES


populare
astăzi

1 ALERTĂ Primul sondaj cu prognoză tristă pentru Simion!

2 Explodează rahatul? / O firmă abia înființată a luat 49 de contracte de 10 milioane de euro în mai puțin de doi ani!!!

3 Ce se întâmplă cu Putin? / „Declarațiile sale ridică îndoieli cu privire la independența sa în luarea deciziilor”

4 ALERTĂ Frate, Potra chiar avea o mică armată, sursele n-au spus prostii! / MApN, comunicat care dă fiori!

5 Rețeaua de sănătate Regina Maria a fost vândută pentru un miliard de euro unei rețele private din Finlanda