Imagini neverosimile în Turcia. Președintele lui Fenerbahce, trântit la pământ și atacat de suporterii adverși VIDEO

Violențele se țin lanț în fotbalul din Turcia. Ultimele două episoade au avut ca victimă aceeași echipă, Fenerbahce Istanbul. În urmă cu câteva luni, suporterii lui Trabzonspor au pătruns pe teren și s-au luat la bătaie cu jucătorii echipei antrenate acum de Jose Mourinho. Iar acum, președintele grupării a avut de suferit, după ce a fost atacat de fanii lui Goztepe, dar și de oficialii acesteia.

La pauza meciului, când Fener conducea cu 2-0, președintele clubului din Istanbul, Ali Koc, a decis să părăsească tribuna în care s-a aflat în prima repriză și să se mute în fața celei unde se aflau suporterii echipei sale. El a intrat pe gazon, pentru a se deplasa mai ușor și a mers pe marginea terenului. În momentul în care a trecut prin fața suporterii lui Goztepe, Koc a fost lovit cu sticle în cap, în timp ce era escortat.

Oficialul lui Goztepe, arstat după ce l-a pus la pământ pe Ali Koc. Foto Haberlerr.com

Apoi, bașkanul lui Fenerbahce a fost îmbrâncit de un oficial al gazdelor, care a fost ridicat de poliție, ulterior fiind plasat în arest la domiciliu. După ce președintele lui Fener a fost pus la pământ, forțele de ordine l-au luat pe sus și l-au dus la locul dorit. Partida s-a încheiat 2-2, adversara din Izmir reușind egalarea în repriza secundă.

2 Ești român? / Citește acest text al profesorului Dan Ungureanu!

3 VIDEO Pe asta cu corvetele ați văzut-o?

4 „Aceasta e mutarea de șah” / Lovitura genială a ucrainenilor care îi poate sili pe ruși să ceară pace

5 VIDEO „Păpușul” lui Putin tremură? / „Am putea pierde”