Handbal feminin: CSM Bucureşti a debutat cu o victorie în Liga Campionilor, 36-31 cu FTC-Rail Cargo Hungaria

Handbal feminin: CSM Bucureşti a debutat cu o victorie în Liga Campionilor, 36-31 cu FTC-Rail Cargo Hungaria

CSM Bucureşti a debutat cu o victorie în Grupa D a Ligii Campionilor la handbal feminin, învingând cu scorul de 36-31 (18-13) echipa maghiară FTC-Rail Cargo Hungaria, în meciul disputat vineri în Sala Polivalentă ''Ioan Kunst-Ghermănescu'' din Bucureşti.

Campioana României a controlat jocul cu vicecampioana Ungariei şi a avut o evoluţie bună în atac. Echipa antrenată de Magnus Johansson a condus de mai multe ori la diferenţă de şapte goluri. Cristina Neagu a fost cea mai bună marcatoare, cu 9 goluri, celelalte goluri ale gazdelor fiind reuşite de Majda Mehmedovic, 8, Amanda Kurtovic, 6, Andrea Lekic, 5, Dragana Cvijic şi Jovanka Radicevic, câte 3, Elizabeth Omoregie, 2.

Pentru oaspete au înscris Noemi Hafra, 6 goluri, Aniko Kovacsics, 5, Nadine Schatzl, 4, Viktoria Lukacs, Danick Snelder, Kinga Kliviniy şi Nerea Pena Abaurrea, câte 3, Dorottya Faluvegy, 2, Dora Hornyak şi Greta Marton, 1.

CSM Bucureşti a câştigat Liga Campionilor în anul 2016.
AGERPRES (editor: Mircea Lazaroniu, editor online: Anda Badea)


populare
astăzi

1 Asta, pe care a făcut-o celebră canapeaua lui Căcărău, a ajuns să câștige 10.000 de euro pe lună din sinecuri la statul român

2 ALERTĂ Institutul Robert Lansing: Rețeaua Georgescu. Serviciile secrete militare ruse, în spatele tentativei de lovitură de stat din România

3 Potra nu vorbea în van când cerea „armatei” sale să iasă din casă! Tocmai au fost devoalate câteva sute de nume

4 Oana Zăvoranu o atacă la „supt” pe Dana Budeanu / Disputa politică s-a mutat în budoar?

5 Ponta, tot la „brațeta” lui Ghiță ai rămas? Câți „arginți” l-o fi costat poza asta?