Georgia, la un pas să învingă Cehia la EURO 2024. S-a încheiat remiză, 1-1

Reprezentativa Cehiei a terminat la egalitate cu naţionala Georgiei, sâmbătă, la Hamburg, scor 1-1, într-un meci din grupa F de la Euro 2024.

image

Georgia a fost la un pas să producă surpriza Grupăei F. La ultima fază a meciului cu Cehia, georgienii au ratat incredibil, cu poarta goală. Meciul s-a încheiat 1-1. Au marcat Mikautadze, în minutul 45+4, din penalty pentru Georgia şi Schick, în minutul 59, pentru Cehia.

Georgia: Mamardashvili – Kvirkvelia (Gvelesiani ’82), Kashia, Dvali - Kakabadze, Mekvabishvili, Kochorashvili, Tsitaishvili (Lochoshvili ’62), Davitashvili (Chakvetadze ’62), Kvaratskhelia (Lobzhanidze ’82) – Mikautadze (Kvilitaia ’88). Selecţioner: Willy Sagnol.

Cehia: Stanek - Holes, Hranac, Krejci - Coufal, Soucek, Provod (Barak ’81), D. Jurasek (Sevcik ’81), Cerny (Jurasek ’55), Hlozek (Lingr ’55) – Schick (Chytil ’68). Selecţioner: Ivan Hasek

Meciul a fost arbitrat de germanul Daniel Siebert.

În aceeaşi grupă va avea loc , de la ora 19.00, la Dortmund, partida Turcia – Portugalia.

4 Sprijinite de tancuri și acoperite de avioane de luptă cu bombe cu planare, trupele ucrainene au străpuns linia defensivă din Kursk într-un nou punct …

5 Motivul bizar pentru care o femeie din Hawaii vrea să se mute în România. Ce sfaturi îi dau străinii stabiliți în țară și românii