Fotbal: Neymar rămâne o opţiune pentru Barcelona, susţine Eric Abidal

Fotbal: Neymar rămâne o opţiune pentru Barcelona, susţine Eric Abidal

Într-un interviu acordat cotidianului sportiv catalan "Mundo Deportivo", secretarul tehnic al clubului FC Barcelona, Eric Abidal, a afirmat că atacantul brazilian Neymar "rămâne o opţiune", informează cotidianul L'Equipe.

"Un jucător de acest nivel, care cunoaşte în plus filosofia Barcei, va fi întotdeauna o opţiune în ochii noştri. Dar, la nivel financiar, sunt probleme care nu se pot rezolva uşor. Nu aş spune că el va fi o opţiunea nr.1 vara viitoare, întrucât sezonulva fi foarte lung, dar el ar putea fi clar o opţiune", a spus Abidal.

În privinţa prelungirii contractului starului argentinian Lionel Messi, Abidal s-a declarat pozitiv.

"Noi vorbim deja, dar nu ştiu dacă vom avea în curând noutăţi. Decizia va depinde de jucător şi de anturajul său. Dar în numele clubului, eu sper că se va tranşa cât mai curând. Eu sunt pozitiv", a adăugat Abidal.

În 2017, Neymar a devenit cel mai scump jucător din lume (222 milioane euro), după transferul său la PSG, dar brazilianul nu şi-a ascuns dorinţa de a reveni la clubul catalan.

Preşedintele clubului catalan Josep Maria Bartomeu a anunţat că ofensiva pentru Neymar se va relua în mercato de iarnă.
AGERPRES (AS/editor: Vlad Constantinescu, editor online: Ady Ivaşcu)


populare
astăzi

1 Avertisment sumbru / „Nu e întâmplător că atacul lui JD Vance s-a concentrat pe România și Germania. Există ceva foarte întunecat în această afacere”

2 El a inventat „conspirația Soros”

3 ALERTĂ Ucraina a lovit conducta prin care Rompetrol, Petrom și Lukoil primesc țiței din Kazahstan

4 MApN vrea să acopere gaura dată de Zisu? / Ministerul și Colegiul Militar din Alba Iulia au dat în judecată o fostă elevă. Mama fetei, obligată să plăt…

5 VIDEO Chiar ne-am tâmpit ca popor? / Românii dau foc la zăpadă ca să arate că este „falsă”: „Au băgat cip în ea” / „De ce nu mă ud pe mână?”