Fotbal: Liga Campionilor - "A fost un spectacol magnific", a apreciat Rummenigge

Fotbal: Liga Campionilor - "A fost un spectacol magnific", a apreciat Rummenigge

"A fost un spectacol magnific, plin de emoție", au fost primele cuvinte ale președintelui clubului Bayern Munchen, Karl-Heinz Rummenigge, la finalul meciului care a dus la eliminarea echipei bavareze în sferturile de finală ale Ligii Campionilor la fotbal, după ce a fost întrecută marți seara, pe "Santiago Bernabeu", de Real Madrid cu 4-2 (0-0, 1-2).

"Un mare compliment ambelor echipe, noi am jucat un fotbal fantastic. Păcat că anumite decizii ne-au dezavantajat, iar această situație s-a petrecut și în meciul tur. Astăzi, cartonașul roșu acordat lui Vidal ne-a ucis. Dar toată echipa s-a bătut superb, iar eu îmi scot pălăria", a adăugat Rummenigge.

AGERPRES (autor: Vlad Constantinescu, editor: Mihai Dragomir, editor online: Ada Vîlceanu)


populare
astăzi

1 Explodează rahatul? / O firmă abia înființată a luat 49 de contracte de 10 milioane de euro în mai puțin de doi ani!!!

2 ALERTĂ Primul sondaj cu prognoză tristă pentru Simion!

3 Ce se întâmplă cu Putin? / „Declarațiile sale ridică îndoieli cu privire la independența sa în luarea deciziilor”

4 Rețeaua de sănătate Regina Maria a fost vândută pentru un miliard de euro unei rețele private din Finlanda

5 Fiica legionarului Alexandru Arnăutu, condamnată în lotul Le Pen