Fotbal: Fanii vor putea fi prezenţi în tribune în ultimele două etape din Premier League

Fotbal: Fanii vor putea fi prezenţi în tribune în ultimele două etape din Premier League

Fanii englezi vor putea reveni pe stadioane în ultimele două etape ale Premier League pentru meciurile de acasă şi sub rezerva relaxării restricţiilor prevăzute de guvernul britanic, scrie AFP.

Premier League a confirmat că participarea publicului la meciurile din ultimele două etape ale sezonului va fi limitată la suporterii echipei gazdă, dacă se vor relaxa restricţiile.

Astfel, începând cu 17 mai, stadioanele pot găzdui 10.000 de persoane sau 25% din capacitatea lor.

Premier League şi-a schimbat programul pentru a se asigura că toate echipele au posibilitatea de a juca acasă înainte de finalul campionatului: etapa 37 se va juca pe 18-19 mai iar ultimele meciuri sunt toate duminică, pe 23 mai.

"Această decizie este un pas înainte spre a avea din nou stadioane pline, inclusiv cu suporterii echipelor vizitatoare, la începutul sezonului 2021-2022", speră Premier League. AGERPRES


populare
astăzi

1 Asta, pe care a făcut-o celebră canapeaua lui Căcărău, a ajuns să câștige 10.000 de euro pe lună din sinecuri la statul român

2 ALERTĂ Institutul Robert Lansing: Rețeaua Georgescu. Serviciile secrete militare ruse, în spatele tentativei de lovitură de stat din România

3 Potra nu vorbea în van când cerea „armatei” sale să iasă din casă! Tocmai au fost devoalate câteva sute de nume

4 Oana Zăvoranu o atacă la „supt” pe Dana Budeanu / Disputa politică s-a mutat în budoar?

5 Ponta, tot la „brațeta” lui Ghiță ai rămas? Câți „arginți” l-o fi costat poza asta?