FCSB, bătută-măr în Ghencea. Turbat, Gigi Becali a făcut toate schimbările după o oră de joc

Cu gândul la returul cu Maccabi Tel-Aviv din turul 2 preliminar al Ligii Campionilor, FCSB a început cu rezervele partida cu Oțelul, din etapa a treia a Superligii. Cisotti a marcat pentru gălățeni în penultimul minut al primei reprize, declanșând furia lui Gigi Becali.

FCSB, depășită total de Oțelul. Foto Facebook

Patronul a făcut trei modificări la pauză, înlocuindu-i pe Luis Phelipe cu Alexandru Băluță, pe David Miculescu cu Daniel Popa și pe Mihai Lixandru cu Marius Ștefănescu. Asta chiar dacă portarul Andrei Vlad și fundașul Vlad Chiricheș au fost cei care s-au făcut de râs la primul gol al oaspeților, greșind flagrant.

Miercuri, FCSB joacă returul cu Maccabi

Chiar cu cei trei titular i în echipă, FCSB a jucat la fel de slab. Oțelul a mai dat o lovitură, prin Zivulic, care a punctat după o oră de joc, astfel că Gigi Becali a reapărut în prim-plan. Imediat, finanțatorul echipei i-a aruncat în joc pe Valentin Crețu și William Baeten în locul lui Malcom Edjouma și Nana Antwi, dar tot degeaba, gălățenii impunându-se cu 2-0 în Ghencea.

FCSB a suferit prima înfrângere în acest sezon, după ce în primele două etape remizase cu U Cluj și Unirea Urziceni, astfel că se zbate în partea de jos a clasamentului, cu două puncte în trei etape. Pe 31 iulie, campioana joacă returul cu Maccabi Tel Aviv, pe Bozsik Arena din Budapesta. Partida pleacă de la scorul de 1-1, iar învingătoarea merge în turul III preliminar al Ligii Campionilor. Învinsa va evolua în aceeași fază din Europa League și va întâlni pe Panevezys, campioana Lituaniei.

3 Asta e Rusia, oameni buni... Un fost prizonier de război ucrainean descrie torturile la care a fost supus timp de aproape doi ani în închisorile din c…

4 Bărbat din Cluj, păcălit prin „metoda șmen”. A rămas fără 2.000 de euro după ce un necunoscut l-a abordat pe stradă, în plină zi

5 „Ați vrut agitație? / Iat-o!” Cum au complotat ofițeri FSB ca să semene discordie în Statele Unite