Explozie într-un bloc de garsoniere din Medgidia; o persoană rănită transportată la spital

Explozie într-un bloc de garsoniere din Medgidia; o persoană rănită transportată la spital

O persoană a fost rănită în urma exploziei unei butelii într-o garsonieră din Medgidia vineri dimineață, potrivit purtătorului de cuvânt al ISU Dobrogea, Anca Chiriță.

Pompierii au fost solicitați să intervină la fața locului la ora 7,15, în urma unei deflagrații ce a avut loc într-un bloc de garsoniere din municipiul Medgidia. Explozia s-a produs ca urmare a acumulării de gaze de la o butelie defectă.

"În urma exploziei, au fost avariate 13 garsoniere de pe etajul la care a avut loc deflagrația. Locatarul garsonierei, un bărbat, a suferit arsuri și a fost transportat la spitalul din Medgidia, iar alte 80 de persoane, locatari ai garsonierelor din bloc, s-au autoevacuat".

Două autospeciale de la detașamentul de pompieri din Medgidia au intervenit la fața locului.

AGERPRES / (AS — autor: Dan Mihăescu, editor: Marius Frățilă, editor online: Gabriela Badea)


populare
astăzi

1 Asta, pe care a făcut-o celebră canapeaua lui Căcărău, a ajuns să câștige 10.000 de euro pe lună din sinecuri la statul român

2 ALERTĂ Institutul Robert Lansing: Rețeaua Georgescu. Serviciile secrete militare ruse, în spatele tentativei de lovitură de stat din România

3 Potra nu vorbea în van când cerea „armatei” sale să iasă din casă! Tocmai au fost devoalate câteva sute de nume

4 Oana Zăvoranu o atacă la „supt” pe Dana Budeanu / Disputa politică s-a mutat în budoar?

5 Ponta, tot la „brațeta” lui Ghiță ai rămas? Câți „arginți” l-o fi costat poza asta?