EURO 2024: Calificare cu emoții pentru Anglia în sferturile de finală, în prelungiri

Înainte de începerea meciului Anglia - Slovacia, cei mai mulţi apreciau că partida va fi una dezechibrată, date fiind rezultatele înregistrate de cele două echipe în confruntările directe, dar şi diferenţa de valoare a loturilor de care dispun (Anglia – 1,52 miliarde euro şi Slovacia – doar 156,4 milioane). Cu toate acestea, soarta meciului s-a decis în prelungiri.

Anglia Slovacia jpg

Selecţionata Angliei s-a calificat cu emoţii în sferturile de finală ale Campionatului European de fotbal - EURO 2024, găzduit de Germania, printr-o victorie cu scorul de 2-1 (0-1, 1-1), după prelungiri, cu Slovacia, duminică seara, pe Arena AufSchalke din Gelsenkirchen.

În sferturi, Anglia o va înfrunta pe Elveția, echipă care a învins-o pe Italia în optimi, scor 2-0.

4 Sprijinite de tancuri și acoperite de avioane de luptă cu bombe cu planare, trupele ucrainene au străpuns linia defensivă din Kursk într-un nou punct …

5 Motivul bizar pentru care o femeie din Hawaii vrea să se mute în România. Ce sfaturi îi dau străinii stabiliți în țară și românii