DOCUMENT Comitetul pentru Situații de Urgență a stabilit care sunt zonele unde se limitează programul barurilor și teraselor

DOCUMENT Comitetul pentru Situații de Urgență a stabilit care sunt zonele unde se limitează programul barurilor și teraselor

Comitetul Național pentru Situații de Urgență a adoptat în ședința de sâmbătă Hotărârea nr. 38 din 1 august 2020, prin care stabilește care sunt zonele în care este limitat programul teraselor, barurilor, operatorilor de jocuri de noroc. Decizia intră în vigoare duminică, 2 august.

„Au fost stabilite, la propunerea specialiștilor, zonele în care este limitat programul teraselor, barurilor, operatorilor de jocuri de noroc și altora asemenea, cu scopul limitării răspândirii noului tip de coronavirus (COVID-19).

Aceste zone sunt: județele Argeș, Brașov, Constanța, Dâmbovița, Ilfov, Prahova, Galați și municipiul București.

Măsura intră în vigoare începând de mâine, 2 august”, se arată în hotărâre. Restricțiile sunt în vigoare pentru 14 zile. 

Barurile, terasele, sălile de jocuri de noroc din zonele desemnate nu se pot deschide mai devreme de ora 6.00 dimineața și nu se pot închide mai târziu de ora 23.00.

Textul hotărârii poate fi consultat aici:  HCNSU nr. 38 din 01.08.2020 v2


populare
astăzi

1 ALERTĂ Primul sondaj cu prognoză tristă pentru Simion!

2 Explodează rahatul? / O firmă abia înființată a luat 49 de contracte de 10 milioane de euro în mai puțin de doi ani!!!

3 Ce se întâmplă cu Putin? / „Declarațiile sale ridică îndoieli cu privire la independența sa în luarea deciziilor”

4 ALERTĂ Frate, Potra chiar avea o mică armată, sursele n-au spus prostii! / MApN, comunicat care dă fiori!

5 Rețeaua de sănătate Regina Maria a fost vândută pentru un miliard de euro unei rețele private din Finlanda