DGPMB: 3 tineri au fost reţinuţi după ce au agresat două persoane într-o scară de bloc din Bucureşti

DGPMB: 3 tineri au fost reţinuţi după ce au agresat două persoane într-o scară de bloc din Bucureşti

Trei tineri au fost reţinuţi de poliţişti pentru tulburarea liniştii şi ordinii publice şi lovire sau alte violenţe, după ce au agresat două persoane în scara unui bloc din sectorul 4 al Capitalei.

"În seara zilei de vineri, persoana vătămată şi un prieten aflat în vizită au atras atenţia mai multor tineri că sunt prea zgomotoşi şi deranjează liniştea locatarilor. Ca urmare a acestei discuţii, patru tineri din grup au exercitat acte de violenţă faţă de cele două persoane, lovindu-le cu pumnii şi picioarele", informează un comunicat al DGPMB, transmis sâmbătă AGERPRES.

În cursul nopţii de vineri spre sâmbătă, poliţişti din cadrul DGPMB au depistat şi identificat cele patru persoane, în urma plângerii formulate de una dintre victime.

"În urma administrării probatoriului, trei dintre cei patru agresori au fost reţinuţi de poliţişti, cercetările fiind continuate de Secţia 26 Poliţie sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Sectorului 4, sub aspectul săvârşirii infracţiunilor de tulburare a liniştii şi ordinii publice şi lovire sau alte violenţe", se arată în comunicatul citat.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Explodează rahatul? / O firmă abia înființată a luat 49 de contracte de 10 milioane de euro în mai puțin de doi ani!!!

2 ALERTĂ Primul sondaj cu prognoză tristă pentru Simion!

3 Ce se întâmplă cu Putin? / „Declarațiile sale ridică îndoieli cu privire la independența sa în luarea deciziilor”

4 Rețeaua de sănătate Regina Maria a fost vândută pentru un miliard de euro unei rețele private din Finlanda

5 Fiica legionarului Alexandru Arnăutu, condamnată în lotul Le Pen