Croaţia, egalată în prelungiri la EURO 2024. Albanezul Gjasula a dat și gol, și autogol

Selecţionatele Croaţiei şi Albaniei au terminat la egalitate, 2-2 (0-1), miercuri, pe Volksparkstadion din Hamburg, într-un meci din Grupa B a Campionatului European de fotbal - EURO 2024.

Albanezii au egalat în prelungiri FOTO: facebook/flashscore.ro

Croația și-a continuat miercuri parcursul necloncludent de la Campionatul European din Germania, iar selecționata pregătită de Zlatko Dalić a remizat dramatic în duelul cu Albania, scor 2-2, într-un meci din cadrul grupei B.

Albania a deschis scorul în minutul 11, prin Qazim Laci, fotbalistul celor de la Sparta Praga.

În a doua repriză, Croația a preluat controlul jocului și a egalat în minutul 74, prin Kramaric. La doar două minute distanță, croații au trecut în avantaj , după un autogol al lui Gjasula.

Albanezii au dat lovitura pe final și au egalal prin Gjasula, cel care își înscrisese în proprie poartă.

După cel de-al doilea meci din grupă, Croația rămâne cu un singur punct după două jocuri, la fel ca Albania și păstrează șanse mici la calificare.

4 Sprijinite de tancuri și acoperite de avioane de luptă cu bombe cu planare, trupele ucrainene au străpuns linia defensivă din Kursk într-un nou punct …

5 Motivul bizar pentru care o femeie din Hawaii vrea să se mute în România. Ce sfaturi îi dau străinii stabiliți în țară și românii