Crimă în Rusia. Oligarhul Vladimir Marugov, supranumit „regele cârnaților”, a fost ucis în saună cu o arbaletă/Fiul său murise anul trecut într-un accident de motocicletă

Crimă în Rusia. Oligarhul Vladimir Marugov, supranumit „regele cârnaților”, a fost ucis în saună cu o arbaletă/Fiul său murise anul trecut într-un accident de motocicletă

Oligarhul rus Vladimir Marugov, cunoscut ca „regele cârnaților”, a fost ucis cu o arbaletă, spun anchetatorii ruși citați de  BBC .

Vladimir Marugov și partenera sa se aflau într-o saună în aer liber când au fost atacați de două persoane mascate. Femeia a reușit să fugă și să cheme poliția.

Polițiștii sosiți la fața locului au găsit cadavrul lui Marugov în saună, cu o arbaletă lângă el.

Atacul a avut loc în casa lui Marugov, aflată la aproximativ 40 de kilometri de Moscova, potrivit Comitetul de Investigații din Rusia, similar cu FBI din SUA.

Potrivit acestora, atacatorii ar fi cerut bani de la oligarh înainte de a-l ucide. Mașina cu care au fugit cei doi a fost găsită la marginea orașului Istra, în apropiere de Moscova, spun anchetatorii.

Marugov deținea unele dintre cele mai mari fabrici de prelucrare a cărnii din Rusia.

Fiul său, Alexander, murise într-un accident de motocicletă, la Moscova.



populare
astăzi

1 Explodează rahatul? / O firmă abia înființată a luat 49 de contracte de 10 milioane de euro în mai puțin de doi ani!!!

2 ALERTĂ Primul sondaj cu prognoză tristă pentru Simion!

3 Ce se întâmplă cu Putin? / „Declarațiile sale ridică îndoieli cu privire la independența sa în luarea deciziilor”

4 Rețeaua de sănătate Regina Maria a fost vândută pentru un miliard de euro unei rețele private din Finlanda

5 ALERTĂ Frate, Potra chiar avea o mică armată, sursele n-au spus prostii! / MApN, comunicat care dă fiori!