Constantin Gâlcă, noul antrenor al echipei Steaua Bucureşti

Constantin Gâlcă, noul antrenor al echipei Steaua Bucureşti

 Constantin Gâlcă a fost numit, luni, în funcţia de antrenor principal al echipei Steaua Bucureşti.

 Constantin Gâlcă s-a întâlnit, luni dimineaţă, cu patronul Gigi Becali, la penitenciarul Poarta Albă, iar în urma discuţiei cei doi au ajuns la un acord pentru semnarea contractului.

Constantin Gâlcă, în vârstă de 42 de ani, a evoluat în cariera sa la echipele Progresul Bucureşti, FC Argeş, Steaua, Real Mallorca, Espanol Barcelona, Villarreal, Real Zaragoza, Almeria şi Gimnastic Tarragona.

La echipa naţională, Gâlcă a avut 68 de prezenţe, reuşind să marcheze patru goluri. El a participat la turneele finale ale Cupei Mondiale din 1994 şi 1998 şi ale Campionatului European din 1996 şi 2000.

În ultimul an, Gâlcă a fost selecţionerul echipei naţionale sub 17 ani a României, iar înainte a pregătit formaţia secundă a clubului spaniol Almeria.

 


populare
astăzi

1 Explodează rahatul? / O firmă abia înființată a luat 49 de contracte de 10 milioane de euro în mai puțin de doi ani!!!

2 ALERTĂ Primul sondaj cu prognoză tristă pentru Simion!

3 Ce se întâmplă cu Putin? / „Declarațiile sale ridică îndoieli cu privire la independența sa în luarea deciziilor”

4 Rețeaua de sănătate Regina Maria a fost vândută pentru un miliard de euro unei rețele private din Finlanda

5 Fiica legionarului Alexandru Arnăutu, condamnată în lotul Le Pen