Constanţa: Trei morţi şi un rănit grav în urma unui accident rutier între Mereni şi Topraisar

Constanţa: Trei morţi şi un rănit grav în urma unui accident rutier între Mereni şi Topraisar

Trei persoane au murit şi o a patra a fost grav rănită, miercuri, într-un accident rutier produs între localităţile constănţene Topraisar şi Mereni, în care au fost implicate două autoturisme.

Potrivit Serviciului de Ambulanţă Judeţean (SAJ) Constanţa, victima rănită grav a suferit un traumatism abdominal şi se presupune că are hemoragie internă.

"La accidentul din apropierea localităţii Mereni au fost găsite patru victime. Trei, în stop cardio-respirator, cărora li s-a efectuat protocol de resuscitare dar, din păcate, în final au fost declaraţi decedaţi, şi a patra victimă, cu un traumatism abdominal, suspectă de hemoragie internă, transportată în stare critică la spitalul judeţean de către un echipaj SAJ", a declarat purtătoarea de cuvânt a SAJ, medicul Claudia Tatarici.

Conform acesteia, la locul producerii accidentului rutier au fost mobilizate trei ambulanţe, precum şi elicopterul SMURD. AGERPRES


populare
astăzi

1 Explodează rahatul? / O firmă abia înființată a luat 49 de contracte de 10 milioane de euro în mai puțin de doi ani!!!

2 ALERTĂ Primul sondaj cu prognoză tristă pentru Simion!

3 Ce se întâmplă cu Putin? / „Declarațiile sale ridică îndoieli cu privire la independența sa în luarea deciziilor”

4 Rețeaua de sănătate Regina Maria a fost vândută pentru un miliard de euro unei rețele private din Finlanda

5 Fiica legionarului Alexandru Arnăutu, condamnată în lotul Le Pen