Constanța: Copilul de patru ani care a căzut pe fereastra Spitalului din Medgidia a murit

Constanța: Copilul de patru ani care a căzut pe fereastra Spitalului din Medgidia a murit

Medicii au declarat decesul fetiței de patru ani, care a căzut, vineri după-amiază, pe fereastra Spitalului Municipal Medgidia, potrivit Serviciului de Ambulanță Județean (SAJ) Constanța.

Purtătorul de cuvânt al SAJ Constanța, dr. Caludia Tatarici, a declarat că fetița a intrat în stop-cardio respirator după ce a căzut pe fereastră, de la etajul secției de Pediatrie a Spitalului Municipal Medgidia, unde era internată alături de mama ei.

"Copilul, în stop cardio-respirator, a fost asistat, în cadrul Unității de Primiri Urgențe (UPU) a spitalului din Medgidia, de echipajul elicopterului SMURD, care s-a deplasat acolo pentru a prelua pacienta. Din nefericire, pacienta nu a răspuns protocolului de resuscitare și a fost declarat decesul", a afirmat dr. Claudia Tatarici.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Asta, pe care a făcut-o celebră canapeaua lui Căcărău, a ajuns să câștige 10.000 de euro pe lună din sinecuri la statul român

2 ALERTĂ Institutul Robert Lansing: Rețeaua Georgescu. Serviciile secrete militare ruse, în spatele tentativei de lovitură de stat din România

3 Potra nu vorbea în van când cerea „armatei” sale să iasă din casă! Tocmai au fost devoalate câteva sute de nume

4 Oana Zăvoranu o atacă la „supt” pe Dana Budeanu / Disputa politică s-a mutat în budoar?

5 Ponta, tot la „brațeta” lui Ghiță ai rămas? Câți „arginți” l-o fi costat poza asta?