Concert caritabil susţinut de Paula Seling la Spitalul 'Marie Curie'

Concert caritabil susţinut de Paula Seling la Spitalul 'Marie Curie'

Cântăreaţa Paula Seling a susţinut, duminică, în curtea Spitalului 'Marie Curie', un concert caritabil adresat micilor pacienţi, părinţilor lor, precum şi cadrelor medicale, în cadrul unui eveniment organizat de Asociaţia "Dăruieşte Viaţă".

Au fost prezenţi de asemenea ambasadorul Israelului, David Saranga, şi managerul Spitalului de Copii 'Marie Curie', Daniel Buzatu.

"Vă transmit toată căldura din inima mea, bucurându-mă că am ocazia să împart din cântecele mele sufletelor dumneavoastră. Eu trebuie să vă mulţumesc pentru ocazia pe care mi-aţi oferit-o şi sper din sufletul meu că muzica pe care v-o transmit, câteva colinde pe care m-am gândit să vi le cânt să vă lumineze inima şi ziua aceasta frumoasă", a spus Paula Seling.

"Mulţumim, Paula Seling, pentru acest gest absolut inedit! Oamenii sunt la ferestre, părinţi şi copii, ne fac cu mâna. Tot ce am vrea noi să transmitem prin acest gest e că nu sunteţi singuri şi suntem alături de dumneavoastră", a declarat în debutul evenimentului Carmen Uscatu, fondatoare a Asociaţiei 'Dăruieşte Viaţă'. AGERPRES


populare
astăzi

1 Asta, pe care a făcut-o celebră canapeaua lui Căcărău, a ajuns să câștige 10.000 de euro pe lună din sinecuri la statul român

2 Ce au descoperit hackerii ucraineni despre Călin Georgescu în computerul lui Dughin

3 Planul de pace în patru puncte care ar fi fost propus de Moscova administrației Trump

4 ALERTĂ Institutul Robert Lansing: Rețeaua Georgescu. Serviciile secrete militare ruse, în spatele tentativei de lovitură de stat din România

5 Priviți, ăsta e unul dintre „patrioții” care l-au ascultat pe „eroul” Potra...