Cîţu contra Orban, 1-0. Florin Roman va fi noul vicepreşedinte al Camerei Deputaţilor

Cîţu contra Orban, 1-0. Florin Roman va fi noul vicepreşedinte al Camerei Deputaţilor

Florin Roman l-a învins pe Laurenţiu Leoreanu în competiţia internă a PNL pentru funcţia de vicepreşedinte al Camerei Deputaţilor în noua sesiune parlamentară, au precizat surse din PNL pentru „Adevărul”.

45 de voturi a strâns Florin Roman, în timp ce Laurenţiu Leoreanu doar 42 de voturi, în cursa pentru funcţia de vicepreşedinte al Camerei Deputaţilor. Cinci buletine de vot au fost anulate.

Florin Roman face parte din echipa Cîţu, în timp ce Laurenţiu Leoreanu este membru al echipei Orban. Practic, este prima confruntare majoră între susţinătorii celor doi candidaţi la şefia PNL.

Şi la Senat va avea loc confruntarea Virgil Guran versus Daniel Fenechiu, pentru funcţia de lider de grup.



populare
astăzi

1 ALERTĂ Primul sondaj cu prognoză tristă pentru Simion!

2 Explodează rahatul? / O firmă abia înființată a luat 49 de contracte de 10 milioane de euro în mai puțin de doi ani!!!

3 Ce se întâmplă cu Putin? / „Declarațiile sale ridică îndoieli cu privire la independența sa în luarea deciziilor”

4 ALERTĂ Frate, Potra chiar avea o mică armată, sursele n-au spus prostii! / MApN, comunicat care dă fiori!

5 Rețeaua de sănătate Regina Maria a fost vândută pentru un miliard de euro unei rețele private din Finlanda