Cinci trenuri avariate la metrou din cauza unei șine defecte!/Circulaţia, afectată între între staţiile Gara de Nord 1-Obor şi Dristor 2-Iancului

Cinci trenuri avariate la metrou din cauza unei șine defecte!/Circulaţia, afectată între între staţiile Gara de Nord 1-Obor şi Dristor 2-Iancului

Circulaţia metrourilor se derulează, luni, în sistem pendulă, între staţiile Gara de Nord 1 – Obor şi Dristor 2 –Iancului, din cauza unei şine care s-ar fi rupt. Cinci trenuri ar fi fost avariate, echipele de intervenţie fiind la faţa locului, transmite News.ro.

”Începând cu ora 10.00, am transmis în staţii şi pe websiteul Metrorex un mesaj pentru călători, în care anunţăm că pe Magistrala 1 se circulă în pendulă: între staţiile Gara de Nord 1- Obor şi Dristor 2 –Iancului. În acest timp, echipele specializate Metrorex fac verificări tehnice la calea de rulare în zona staţiei Obor, că urmare a sezarii de către personalul de conducere tren a unui zgomot suspect”, a transmis, luni, Metrorez.

Potrivit sursei citate, după finalizarea intervenţiei, circulaţia va fi reluată normal cu anunţarea călătorilor.

Potrivit clubferoviar.ro , o şină ruptă a cauzat avarierea a cinci trenuri.


populare
astăzi

1 Asta e realitatea crudă, oameni buni! Viața „chalet girls”, fetele care-i servesc pe bogații din Alpi...

2 ALERTĂ Ungaria ar putea cere în secunda doi Transilvania de la România dacă planul pro-Rusia al lui Trump pentru Ucraina ar fi acceptat!

3 De citit / Ioana Ene Dogioiu atrage atenția asupra unei manipulări de campanie

4 ALERTĂ Olanda propune Franței împărțirea Belgiei!

5 ALERTĂ SUA propun dezmembrarea țării și acceptarea ocupației rusești, „oferta” finală a lui Trump pentru Ucraina