Bilanț DIICOT: În 2015 au fost indisponibilizate bunuri de peste 525 de milioane de lei

Bilanț DIICOT: În 2015 au fost indisponibilizate bunuri de peste 525 de milioane de lei

Procurorii DIICOT au indisponibilizat, în 2015, bunuri de peste 525 de milioane de lei și au întocmit 84 de rechizitorii în ceea ce privește crima organizată, a arătat joi șeful DIICOT, Daniel Horodniceanu.

"Valoarea totală a bunurilor indisponibilizate prin măsuri asiguratorii în vederea confiscării speciale s-a cifrat, în 2015, la 525.868.000 lei", a spus Horodniceanu.

Potrivit datelor prezentate, în 2015 — pentru prima oară, au fost indisponibilizate sume și pe teritoriul altor țări.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Bineînțeles, PSD / Interesantă poveste, sugestive poze

2 Țară condusă de panarame mincinoase! Citiți ce sume alocă sinecurilor în timp ce se plâng că nu au bani pentru indexarea pensiilor!

3 „Rușine să vă fie!” / Val de reacții în urma unei postări a Ambasadei SUA la București despre rezoluția SUA privind Ucraina

4 Recunoașteți personajul?

5 Metoda odioasă prin care au fost jefuite marile bogății ale României, descrisă de CIA