Bădălău: Îmi cer scuze românilor plecaţi la muncă în străinătate; voi respecta decizia colegilor din CExN

Bădălău: Îmi cer scuze românilor plecaţi la muncă în străinătate; voi respecta decizia colegilor din CExN

Senatorul Niculae Bădălău, preşedintele PSD Giurgiu, a declarat că va respecta decizia colegilor săi din CExN în cazul în care va fi sancţionat pentru declaraţiile făcute la adresa diasporei şi şi-a cerut scuze tuturor românilor plecaţi la muncă în străinătate şi familiilor acestora.

"Aş începe, din nou, să-mi cer scuze tuturor românilor plecaţi în străinătate la muncă, să-mi cer scuze familiilor lor. Regret contextul şi formularea total nefericite, e clar că eu nu gândesc aşa şi foarte mulţi oameni ştiu asta. Eu îi preţuiesc şi îi respect pe absolut toţi românii, indiferent unde sunt", a declarat Niculae Bădălău, miercuri, înainte de şedinţa CExN al PSD.

Întrebat dacă ar trebui să facă un pas în spate din conducerea partidului, el a spus: "Respect decizia colegilor din CExN, accept decizia colegilor din CExN".

Preşedintele PSD Giurgiu, Niculae Bădălău, a declarat, vineri, într-o conferinţă de presă, că în diaspora ar fi "700.000 de oameni (...) care au paşapoartele cu domiciliu", restul fiind "fetele alea de le duc ăştia". AGERPRES


populare
astăzi

1 ALERTĂ Primul sondaj cu prognoză tristă pentru Simion!

2 Explodează rahatul? / O firmă abia înființată a luat 49 de contracte de 10 milioane de euro în mai puțin de doi ani!!!

3 Ce se întâmplă cu Putin? / „Declarațiile sale ridică îndoieli cu privire la independența sa în luarea deciziilor”

4 ALERTĂ Frate, Potra chiar avea o mică armată, sursele n-au spus prostii! / MApN, comunicat care dă fiori!

5 Rețeaua de sănătate Regina Maria a fost vândută pentru un miliard de euro unei rețele private din Finlanda