American Airlines își amână zborurile spre Paris

American Airlines își amână zborurile spre Paris

American Airlines, cea mai mare companie aeriană din lume, a anunțat vineri că a amânat toate zborurile spre Paris după atentatele care s-au soldat cu cel puțin 120 de morți în capitala Franței, potrivit unui bilanț provizoiu, scrie Le Monde.

"Aeroportul Internațional Charles de Gaulle este deschis în prezent, însă ne suspendăm zborurile de seară în așteptarea unor informații suplimentare", a declarat un purtător de cuvânt al American Airlines.

United Airlines a informat că trei zboruri spre Paris, cu plecare din Chicago, Newark și Washington D.C., vor decola.

Compania Delta Air Lines a refuzat să facă orice comentariu.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Asta, pe care a făcut-o celebră canapeaua lui Căcărău, a ajuns să câștige 10.000 de euro pe lună din sinecuri la statul român

2 ALERTĂ Institutul Robert Lansing: Rețeaua Georgescu. Serviciile secrete militare ruse, în spatele tentativei de lovitură de stat din România

3 Potra nu vorbea în van când cerea „armatei” sale să iasă din casă! Tocmai au fost devoalate câteva sute de nume

4 Oana Zăvoranu o atacă la „supt” pe Dana Budeanu / Disputa politică s-a mutat în budoar?

5 Ponta, tot la „brațeta” lui Ghiță ai rămas? Câți „arginți” l-o fi costat poza asta?