Al doilea angajat al Rompetrol Rafinare rănit în explozia de la Petromidia şi transferat în Germania a decedat

Al doilea angajat al Rompetrol Rafinare rănit în explozia de la Petromidia şi transferat în Germania a decedat

Al doilea angajat al Rompetrol Rafinare care a fost rănit în explozia de la Petromidia şi transferat la o unitate medicală specializată din Germania a decedat în cursul serii trecute, în ciuda tuturor eforturilor depuse de personalul medical, a informat compania duminică.

"Toată susţinerea noastră merge către familia colegului decedat", au transmis reprezentanţii Rompetrol Rafinare.

Celălalt rănit în explozia de la Petromidia şi care, de asemenea, a fost transferat în Germania şi-a pierdut viaţa în cursul zilei de marţi, 13 iulie.

Cei doi răniţi au fost transferaţi în Germania, la Offenbach, pe 5 iulie.

O explozie urmată de un incendiu s-a produs pe 2 iulie la rafinăria Petromidia . În urma evenimentului, soldat cu moartea unei persoane şi rănirea altor cinci, procurorii au deschis un dosar penal pentru ucidere din culpă, vătămare corporală din culpă şi distrugere din culpă. AGERPRES


populare
astăzi

1 Bineînțeles, PSD / Interesantă poveste, sugestive poze

2 Țară condusă de panarame mincinoase! Citiți ce sume alocă sinecurilor în timp ce se plâng că nu au bani pentru indexarea pensiilor!

3 „Rușine să vă fie!” / Val de reacții în urma unei postări a Ambasadei SUA la București despre rezoluția SUA privind Ucraina

4 Recunoașteți personajul?

5 Metoda odioasă prin care au fost jefuite marile bogății ale României, descrisă de CIA